پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۷:۴۰
مقالات جدید
خانه » سئو و بهینه سازی » آپدیت پاندا ۴٫۰ گوگل و یکی از بازنده های بزرگ سایت ebay

آپدیت پاندا ۴٫۰ گوگل و یکی از بازنده های بزرگ سایت ebay

هفته گذشته ، گوگل آپدیت ۴٫۵ پاندا ی خود را که به منظور باطل کردن محتواهای دارای کیفیت پایین طراحی شده بود را منتشر کرد. گوگل همچنین برندگانی را که تحت تاثیر این آپدیت به درجات (ranking) بالاتری دست پیدا کرده بودند و هم چنین بازندگانی را که به درجات (ranking) پایین تری تنزل کرده بودند را نیز اعلام کرد. بر اساس این آمار eBay ممکن است یکی از بزرگترین بازندگان این آپدیت باشد.

آیا eBay در آپدیت پاندا ۴٫۰ گوگل یک بازنده است؟ اطلاعات مربوط به برندگان و بازندگان

سایت Searchmetrics نمودار ها و جداول اولیه خود را درباره بازنده ها و برندگان که نهایتا موجب سئو و بهینه سازی درست یا اشتباه می شود را در اختیار عموم قرار داد ، که این آمار بر اساس درجات (ranking) است که آنها به طور مستمر با نظارت ، بررسی و پیگیری سایت ها بدست آورده اند. این آمارها نشان می دهد که eBay یکی از بزرگترین بازنده ها است ، بر اساس این داده ها ، eBay مقدار خیلی زیادی از ترافیک خود را از طرف گوگل از دست داده و مقداری از این افت ترافیک از طرف بخشی از سایت خود eBay.com/php بوده است.

یکی دیگر از بزرگترین بازندگان ، موتور جستجو ی Ask.com است که مقدار عظیمی از ترافیک سایت خود را در بخش سئوالات (question) در ask.com/question از دست داده است.

بازندگان : Ask.com, eBay, Biography.com & Google-Backed RetailMeNot

در میان بازندگان بزرگ شما می توانید سایتهایی را همچون ask.com و eBay.com و Biography.com و RetailMeNot.com را ببینید.

در اینجا شما میتوانید فهرستی از بازندگانی را که از آنالیز اولیه Searchmetrics بدست آمده است را ببینید .

بازندگان آپدیت پاندا 4.0 - سئو گوگلدر اینجا نموداری وجود دارد که افت eBays UK  را توسط دامین ریشه (root) اصلی اش در برابر دایرکتوری نشان می دهد از Searchmetrics

نمودار داده های ebaye.com -سئو گوگلدکتر Peter Meyers از سایت Moz هم چنین بر اساس استناد به تجزیه و تحلیل هایش نشان می دهد که eBay بر اساس این آپدیت چه مقدار از ترافیکش را از دست می دهد . Peter هم چنین گفت در طول سه روز eBay از G# در کار شما بیشتری را بر اساس تجزیه و تحلیل در Mo2blog قرار داده است. در اینجا شما میتوانید نموداری را از داده های UK ببینید.

سئو گوگل - سئو و بهینه سازی

برندگان:

در تمامی آپدیتهای الگوریتمی افرادی وجود دارند که برنده هستند و درجات بهتری را بدست می آورند ، برندگان بزرگ این آپدیت جدید به نظر میرسد سایتهایی چون glassdoor.com, emedicinehealth.com, medterms.com, yourdictionary.com and shopstyle.com باشند.

برندگان پاندا ۴٫۰

داده های Searchmetrics این افزایش رتبه را از دید سئو و بهینه سازی با اعداد مطلق درجه بندی کرده است اما در اینجا بطور نسبی و بر اساس درصد دسته بندی کرده است.

نمودار رتبه بندی - سئو گوگل

تنها خود بازندگان هستند که میتوانند بفهمند که آیا واقعا در این آپدیت بازنده شده اند یا خیر؟

برندگان آپدیت پاندا 4.0 - سئو و بهینه سازی

همانطور که در گزارش بازندگان و برندگان آپدیت قبلی گوگل یعنی پاندا ۳٫۵ دیدیم ، چنین فهرست هایی کامل و بی عیب نیستند . سایتهایی که در بالا ذکر شدند ممکن است این افت و خیزها را در (ranking) بر اساس دلایل دیگری بدست آورده باشند . برای مثال هفته گذشته بدلیل وجود اخبارهای گوناگون پیرامون آنها این سایتها بیشتر نمایان تر شدند. همچنین باید در اینجا یاد آوری کنم که این یک نمونه از Search terms جستجوهایمان هستند.تنها روشی که میتوانید بفهمید که اینگونه آپدیتها به شما صدمه زده اند یا کمک کرده اند این است که به جای در نظر گرفتن درجات خاص (ranking) یا فهرستهایی از این دست نگاهی به ترافیک بدست آمده از موتور جستجوی گوگل سایتتان بیاندازید ، که این روش بعد از آپدیت گوگل رایج و معمول شده است.

اگر شما افزایش چشمگیری را مشاهده کردید پس شما احتمالا پاداشی از این آپدیت نصیبتان شده است .

آیا کاهش و افت شدیدی داشته اید ؟ پس شما احتمالا از این آپدیت صدمه و ضربه بزرگی خورده اید.

record.net منبعی را گزارش میدهد که میگوید eBay.com تحت تاثیر panda 4.0 قرار نگرفته است اما بر اساس یک اقدام دستی از جانب گوگل افت زیادی را در ترافیک خود داشته است. این مسئله که eBay در همین روزهایی که آپدیت panda 4.0 منتشر شد با یک اقدام دستی از طرف گوگل صدمه دیده باشد ممکن است حقیقت داشته باشد.

در هر صورت به نظر میرسد eBay دچار افت شدیدی شده باشد اما علت این مسئله هنوز روشن نیست.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

یک نظر

  1. باسلام ممنون عالی ومفیدبود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی را وارد کنید *